Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola triků 2 - Tailtap

V dnešním dílu se seznámíme s jedním ze základních triků v parku - tailtapem. Jak už název napovídá, podstatou tohoto triku je vyskočit, dopadnout na zadní kolo a odskočit opět ve směru, v kterém jste přijeli.

 

Budeme vás učit trik na minirampovém rádiusu, kde se tailtap dělá nejčastěji jako spojovací trik mezi triky obtížnějšími. Ale učit se ho můžete i na banku nebo jen na zemi.


Pro správné a čisté provedení tailtapu je dobré se naučit určité základy, například vyskočit na obě kola na plošinku rádiusu a zase odskočit dolů. To si natrénujte na obě strany, ať máte víc kontroly nad svými pohyby při samotném tailtapu.

 

1. Tailtap

1. Tailtap

1. Vyjíždíte z rádiusu, ne moc rychle, a zlehka zatáčíte řídítky na tu stranu, na kterou vám tailtap připadá snazší (v našem případě doleva). Vyskakujete z rádiusu a snažíte se dopadnout pouze na zadní kolo, takže trochu natáhnete nohy, aby se zadní kolo dostalo jako první na plošinku. Dopadáte optimálně otočeni o 90 stupňů pro plynulejší odjetí.

 

1. Tailtap

2. Tailtap

2. Pokud dopadnete na zadní kolo, musíte v této pozici udržet rovnováhu aspoň tak dlouho, abyste mohli odskočit zase dolů. Toho docílíte pokrčením v kolenou a vychytáním správné polohy, v níž se cítíte pohodlně a nepřepadáváte na stranu. To bude chtít hodně tréninku.

 

3. Tailtap

3. Tailtap

3. Teď už zbývá jen ze začátku hodně nepříjemný odskok. Nahněte se tělem do rádiusu a přeneste váhu na přední kolo, nechte předek kola spadnou do rádiusu a k tělu si přitáhněte zadní kolo stejným pohybem jako u bunnyhopu. Takto spadnete hezky čistě do rádiusu, neztratíte rychlost na další triky a provedete pěkný tailtap.

 

3. Tailtap

Kouzlo freestyle bmx spočívá v nikdy nekončící zásobě triků a jejich kombinací, takže základní trik jako tailtap se dá kombinovat sespoustou dalších, jak uvidíte ve videoškole na webových stránkách ABC.

Ve videu uvidíte tailwhip do tailtapu, barspin do tailtapu, downside whip do tailtapu a řadu dalších kombinací. Hodně štěstí!

Jezdec Kamil Feifer

Zde se můžete podívatObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What causes enormous blood twist someone's arm

(AadvedaSnato, 12. 10. 2018 22:38)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-de-france/

What you need to remember about ear-splitting blood exigency

(AadvedaSnato, 28. 9. 2018 13:35)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-naturel-pour-femme-noire/

High Blood Force associated with older people

(AGoranguasiorn, 10. 7. 2018 6:52)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/qui-a-deja-commander-du-cialis/

Debilní

(Debilní, 2. 12. 2009 18:31)

Tohle je jen zkopírovaný z iabc a ty fotky jsou z jejich dvd ŠKOLA BMX neumíte nic jinýho než kopčit!! fck off u man!!

Re: Debilní

(MaRtIn, 27. 4. 2011 18:02)

je to videt ze to je okopceny to bych chtel videt jestli by to v realu dovedly :P

hovno

(mate, 7. 6. 2009 20:37)

hovno toto je fufanu tailap tak se to nazuiva protocení na predním kole je footjam whip a tady melete sracky ma to dobre...

Trilk

(Adam Feifer, 25. 1. 2009 12:58)

Da da...

teltep

(www.kubabmx.estranky.cz, 5. 1. 2009 20:56)

no tak ot bych se hádal to je teltep ty co tady popisuješ kubo tak ot je fujemwhip ale jinak v pohodě zkopírovaní z iabc.cz :-D

to je icepik to neni tailip

(kuba, 26. 9. 2008 6:27)

to je icepik to neni tajlip tajlip je to že dás dohu na přední kolo rám se ti optočí jednou a ty naskočís a jedeš dál tady to je icepic