Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mercedes SLR Roadster

MERCEDES SLR

Design SLR Roadster

SLR Roadster je automobilovým uměním mimořádné třídy. Jeho design jasně sleduje zákony fyziky, protože i jako Roadster je SLR supersportovní vůz, který mění limity. To je důvod, proč jeho karoserie musí být dlouhá a štíhlá a téměř na silnici ležet. Složitá interakce mezi hladkou silnicí, předním spojlerem a difuséry a vzduchovou brzdou na zádi, vytváří přítlak potřebný pro dokonalou ovladatelnost. Boční žábry nemají pouze designérskou funkci, ale zaručují, že je odváděné teplo vyprodukované v motorovém prostoru při vyšších cestovních rychlostech.

Působivý design s maximem funkcí: jsou to ty funkce, které tvoří Roadster a jež vám umožňují s nadšením projíždět ulicemi měst jinak než ostatní.

 

SLR Roadster vozy Formule 1 McLaren Mercedes mají karbonovou skořepinu společnou - jedná se o hi-tech součást, která je extrémně stabilní, lehká a robustní. Díky ní je podvozek SLR torzně pevný i bez střechy. Společně se sportovním zavěšením a aerodynamikou, také inspirovanou u Formule 1, zaručuje fenomenální ovladatelnost. Nakonec 626 HP od AMG 5,5litrového V8 motoru s kompresorem je nutné přivézt do ulic města řízeným způsobem. Maximální rychlost: 332 km/h.

(SLR Roadster: kombinovaná spotřeba paliva: 14,5 l/100 km, kombinované emise CO2: 348 g/km)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář